- Komerční sdělení -zpravy

Jak mít v manželství více sexu? Podle ekonomů jde jen nabídku a poptávku. Jak se po svatbě častěji milovat?

Sexuální život manželů, jeho kvalita a frekvence jsou často předmětem vtipů.

Mnoho lidí předpokládá, že vstupem do manželství kvalita a zejména kvantita sexu nevyhnutelně klesá a dlouholeté manželství fungují více na úrovni přátelství než vášně.

Přehlíženým faktem však je, že manželské páry mají oproti nesezdaným dvojicím výhodu. Americká studie, která sledovala sexuální život manželů a nesezdaných párů, ukázala, že manželé jsou se svým sexuálním životem obvykle spokojenější i za předpokladu, že ho mají méně než svobodní.

Otázkou je, proč by měli mít manželé méně sexu než lidé před svatbou?

Sex je investice do manželství

Pokud se na manželství díváme jako na podnik, který by měl prosperovat a na sex jako na důležitou součást „firemní“ spokojenosti, pak je frekvence sexu otázkou nabídky a poptávky.

Tento předpoklad vyslovili bývalá editorka Wall Street Journal Paula Szuchmanová a reportérka New York Times Jenny Andersonová. V knize Spousonomics se na manželství dívají z pohledu ekonomie.

Právě ekonomické teorie mohou podle autorek pomoci manželem v různých problematických oblastech manželského života včetně sexuálního.

Většina sexuálních problémů v manželství se podle nich podobá třem problémům v ekonomii. Jsou to netransparentní trh, špatné návyky a selhání koordinace.

No tak, jak se umí s komplikacemi vyrovnat tržní ekonomika, může najít řešení i manželský sexuální život.

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled