- Komerční sdělení -zpravy

10 trendů pro zahradu. Nový rok přináší nové trendy pro vaši zahradu, balkon i terasu.

  1. Tradiční zážitky zpět do zahrad

Zahrady se stávají nekomplikovaným a samozřejmým místem pro život. Nechceme nic, co by nás příliš zaměstnávalo údržbou. Nevyhledáváme ani složité technologie vodních prvků, ani zbytečně sofistikovaný zahradní nábytek.

Chceme klid a pohodu. Ideální je, pokud se o obsahu a rozložení zahrady poradíte s odborníkem. Vyhledávejte však jednoduchost. Pokud jste zahrádkář začátečník, sáhněte po bylinkách a květech, které nejsou náročné na pěstování.

I ti, kterým se nepošťastila zahrada a mají jen balkon, si mohou z tohoto malého prostoru vytvořit oázu klidu. Obklopte se nenáročnou zelení, dřevěnými prvky a pohodlným sezením.

  1. Jídlo venku

Venkovní kuchyně dokáže zprostředkovat další zážitek z vaření, na který v interiérové ​​kuchyni není místo nebo jej prostě není možné zrealizovat. Vaříme guláš na otevřeném ohni, udíme kvalitní maso, v pizza peci připravujeme domácí pizzu.

Nejen samotné jídlo, ale i jeho příprava jsou tak zážitkem. Tradiční umístění grilu a místa na vaření či servírování jídla je většinou terasa. Stůl a židle se snažíme umístit co nejblíže vchodu do domu.

Nové trendy však v tomto směru hovoří něco jiného. V rámci touhy splynutí s přírodou a příjemným prostředím zahrady zvažte přemístění části s pohoštěním a posezením hlouběji do zahrady. Altán nebo terásku přesuňte mezi stromy a keře. Najdete zde absolutní odpočinek.

  1. Prolínání interiéru s exteriérem

Pohodlné vycházení z domu do zahrady je stejně důležité jako výhled z oken. Atmosféra interiéru by měla plynule přecházet do exteriéru. Dům a zahrada nesmí působit jako dva oddělené světy.

  1. Ekologický a odpovědný přístup

Šetříme vodu a energie. Průmyslově vyráběným chemikáliím se téměř stoprocentně vyhýbáme. Kultivujeme půdu – již víme, že má smysl investovat do zlepšení půdních podmínek péčí o ornici, kterou jsme se svým pozemkem koupili.

Součástí ekologického myšlení v domácí zahradě je i využívání původních materiálů a recyklace či upcyklácia už nepotřebných věcí. Už jsme pochopili, že staré nerovná se špatné. Poznáme kvalitu, nasloucháme příběhům, které nám starý trám nebo mechem porostlý kámen popovídají.

Vytvořte ze starých cihel jezírko nebo z kamenů, či staršího stavebního materiálu umělecké dílo, které bude splývat s prostředím zahrady.

  1. Stop umělým materiálem a napodobeninám

Zahrada musí vonět dřevem, ne rozpáleným plastem. Namísto napodobenin přírodních materiálů investujeme do těch skutečných – není nic lepšího než projít se po oblých kamíncích na chodníku či posedět na dřevěném obložení jezírka.

Toužíme po znovuobjevení původní prosté, praktické a logické krásy venkovské krajiny. Aby přírodní materiály zůstaly co nejdéle vzhledné, je třeba se o ně náležitě starat a udržovat je.

  1. Nenápadné dětské radosti

Netřeba projektovat do zahrady obrovský dřevěný hrad se skluzavkou. Drobné proutěné stavby, naoko ledabyle pohozené obří kmeny, dřevěné kostky nebo schovávaná v hustém záhoně probouzejí v dětech více fantazie a chuti vstoupit do zahrady a objevovat v ní ukryté dobrodružství.

Jen si vzpomeňte na vlastní dětství. Možností na zábavu jsou i vytvořeny malé sídla pro zvířátka. Postavte spolu s dětmi psí boudu nebo vyrobte krmítko pro ptáky. Do zahrad se navrací život.

  1. Atrakce pro dospělé

Dospělí stále nejčastěji požadují terasu a na ní pohodlné posezení. Ale k tomu jsou potřeba další zážitky a atrakce, které je vytáhnou do zahrady a odreagují od každodenního stereotypu.

Například trampolíny zapuštěné do terénu, jednoduché vnější posilovny, velký šachy, hřiště na petang nebo například boxovací pytel zavěšené na trámu pergoly. Návštěvy budou mít podobné zábavné prvky rady.

  1. Oheň v zahradě

Při pohledu do rozpálených polen relaxujeme. A nezáleží na tom či v interiéru nebo v exteriéru. Přírodní ohnisko přinese do zahrady další element a vytvoří tak místo na posezení během dlouhých letních večerů. A to byste si neměli nechat ujít!

  1. Přirozený tvar a druh vysazovaných rostlin

Vyhýbáme se násilně tvarovaným keřem s pestrými listy. Každá rostlina má svůj přirozený výraz, a právě proto si ji vybíráme.

Zahrady se tak převalují v tlumených barevných tónech, kde se jeden nenápadně prolíná s druhým. Stále s oblibou vysazujeme viackmenné dřeviny. Populární jsou letos i mixované zahrady plné různorodých jakoby náhodně vzrostlých rostlin. Vracejí se i oblíbené růže.

  1. Chutě „ze dvora“

Dnes se už snad do každé rodinné zahrady projektuje bylinkový nebo zeleninový záhon. A s ním velmi často i přístřešky

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled