- Komerční sdělení -zpravy

Aby stěrače vydržely, je třeba se o ně starat. A kdy vyměnit ty staré?

Pamatujete si poslední výměnu stěračů na autě? Provádíte ji každý rok nebo klidně každé dva roky? Nezapomínejte, že stěrače jsou velmi důležitou součástí auta, která nám pomáhá v bezpečné jízdě za nepříznivého počasí. Díky nim dobře vidíme přes okno na voze. Pokud je tomu naopak, stěrače špatně fungují, nevidíte, či se vám výhled o dost sníží, neváhejte s jejich výměnou.

O stěrače je dobré se starat

Stěrače jsou malé, nenápadné, všimneme si jich pouze tehdy, když potřebujeme setřít okno. Ovšem věřte, že i těmto nenápadným pomocníkům musíme dopřát péči a správné zacházení. Je dobré vědět, že byste okno nikdy neměli stírat nasucho. Dobré také bude, pokud občas, přibližně jednou za měsíc, vezmete jemný hadřík, mýdlovou vodu a stěrače i se stěrkami utřete. Zbavíte je tak drobných kamínků a prachu.

Nezapomínejte na kvalitní směs do ostřikovačů a vždy ji v létě a v zimě měňte. Při vysokých letních, ale i nízkých zimních teplotách stěrače zvedejte nad sklo. V létě je vhodné auto parkovat ve stínu a v zimě zase v garáži. Pokud nemáte tu možnost, umístěte vůz pod kvalitní autoplachtu. V případě, kdy máte stěrače přimrzlé ke sklu, za žádnou cenu je neodtrhávejte.

Kdy měnit stěrače

Stěrače je vhodné měnit dvakrát do roka – na jaře a před zimou. Pokud nechcete, určitě je vyměňte každé jaro. To platí pro ty řidiče, kteří svým vozem vyjíždí každý den. U řidičů, kteří svůj vůz vyvezou párkrát do měsíce, stačí stěrače vyměnit jednou za dva roky. Ovšem v tom případě, že je auto garážované. Špatně fungující stěrače bezobav poznáte. Zanechávají šmouhy, poskakují, vržou, skřípou a jednoduše špatně fungují.

Jaké stěrače zvolit pro vaše auto

Je možné koupit univerzální gumičky, zastřihnout je a máte hotovo. Jenže, co když je zastřihnete moc? Nebudou správně stírat a vy tak budete muset koupit další. Jednodušší tedy bude, když si sednete k internetu a objednáte takové, které přesně pasují na váš vůz. S výběrem vám pomohou prověření online prodejci. Mezi nimi je také eshop Autodoplňky-obchod.cz, kde máte možnost filtrování. Tam zadáte model vašeho auta, rok výroby a nabídnou se vám stěrače přesně pro vás. Chcete flat stěrače nebo ramínkové?

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled