- Komerční sdělení -zpravy

První rok na vysoké škole? Přinášíme několik tipů, jak vše zvládnout!

Podívejte se na několik praktických tipů, jak vstoupit na akademickou půdu pravou nohou a snadno projít prvním rokem studia.

1.   Připravte se s dostatečným předstihem

Velmi důležitá je příprava ještě před nástupem ke studiu. Rozhodně není na škodu vytvořit si dostatečný náskok před ostatními. Nejen na stránkách školy, ale i na sociálních sítích najdete řadu informací, které se vám v budoucím studiu budou hodit.

2.   Najděte další studenty

Na sociálních sítích vyhledejte skupiny starších spolužáků a nebojte se jich zeptat na jejich rady, zkušenosti a tipy. navíc se můžete seznámit s budoucími kamarády, a to se vždy hodí.

3.   Neprokrastinujte!

Na některých školách funguje kreditní systém, kde není striktně předepsáno, v jakém ročníku je třeba jednotlivé předměty plnit. Některé předměty si tedy můžete přeložit na další roky, i tak nesmíte nic podcenit.

4.   Seminární a závěrečné práce

Pokud nebudete mít dostatek času, může vám pomocivypracování seminárních prací, případněvypracování bakalářské práce na zakázku. Anonymně, jako řada studentů, tak zvládnete vše, co jinak nestíháte.

5.   Studijní oddělení a IS

Jestliže potřebujete při studiu vyřešit cokoliv, co s ním souvisí, můžete navštívit v úředních hodinách studijní oddělení. Vaše studijní referentka se stane velkým pomocníkem.

6.   Skripta a učebnice

Bez těch se sice neobejdete, nemusíte však utrácet tisíce za nové. Stačí si dát inzerát, podívat se do školních skupin, nebo se zeptat starších studentů. jistě nějaké ještě budou mít.

7.   Dodržujte studijní plán

Podle studijního plánu se bude točit takřka vše. Studijní plán můžete měnit a studovat předměty libovolně, musíte ovšem splnit podmínky pro zápis předmětu. Budete potřebovat cenné kredity, které získáte třeba účastí na přednáškách. Vaše cesta k vypracování závěrečné práce tak bude otevřena. 

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled