- Komerční sdělení -zpravy

REKREAČNÍ STŘEDISKO – LIPNO

Toužíte (nejen) s partnerem o romantickém víkendu v obci plné dobrodružství? Rozhodně navštivte Lipno!

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena vodní nádrž Lipno, proměňuje v rekreační středisko. Objevíte zde několik penzionů, hotelů a kempů, ale i například aquapark, bobovou dráhu a bikepark, v zimě pak lyžařský areál a bruslařskou dráhu. Novinkou je stezka v korunách stromů, kterou si nesmíte nechat ujít!

Jedním z největších lákadel na Lipně je Stezka v korunách stromů, kterou první návštěvníci navštívili  v červenci 2012. V souladu se současnými trendy je stezka bezbariérová, pohodlná pro kočárky, vozíčkáře a dokonce i seniory! Téměř dva metry široká dřevěná lávka s masivním zábradlím vede až 24 metrů nad zemí a je zakončena vyhlídkovou věží s kovovým tobogánem. Na trase najdete lanové prvky a různé adrenalinové radovánky, které si užijí nejen děti, ale i dospělí!

Pokud jste nadšenci historie nebo umění, určitě nic neztratíte, protože i Lipno nad Vltavou má kus historie v sobě! Lipenskem jsou spojeny osudy německy píšícího spisovatele, básníka a malíře Adalberta Stiftera, rodáka z Horní Plané, v jehož malířské i literární tvorbě a líčení divoké přírody se opakovaně objevovaly právě šumavské motivy. Stiftera připomíná jak památník v rodném domě, tak žulový pomník ve skalní stěně vysoko nad Plešným jezerem; 14,5 m vysoký štíhlý jehlan je doplněn citátem ze Stifterovy povídky Hvozd: ,,Natažen ve vysoké trávě dívám se toužebně po skalní stěně”.

Chcete Lipno navštívit?

Apartmány Pod Stožcem

Mám pro vás úžasné tipy na ubytování! Ubytování Lipno je web, kde najdete penziony, hotely, hostely pro jakkoliv náročné i nenáročné turisty!

Chaty Lipno je web, kde najdete chaty nebo chalupy k pronájmu. Je to zejména pro turisty, kteří nemají v lásce hotely s dalšími lidmi. Chaty vám nabízí relaxaci sami nebo se svou rodinou či větším okruhem lidí.

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled