- Komerční sdělení -zpravy

Nejen dospělé ženy mohou trpět kvasinkovou infekcí. Jak jí poznat?

Kvasinková infekce je nepříjemné onemocnění intimních partií, se kterým se setkávají ženy po celém světě. Nejzáludnější na ní je, že si zkrátka nevybírá. Kvasinková infekce může postihnout dospělou dámu i mladou dívku. Stejně tak nezáleží na genetickém či etnickém základu a mimo toho je důležité zmínit, že mnohdy nemusí být ani vyústěním špatné hygieny nebo životosprávy.

Některé ženy mají i tu smůlu, že je kvasinkové infekce potkávají pravidelně, protože k nim mají genetické sklony. Ačkoliv nejsou výrazně nebezpečné, je vždy ideální je umět poznat a případně rychle reagovat adekvátní léčbou.

Nepříjemné svědění a zarudnutí jako první příznak

Prvním příznakem, se kterým se budete zároveň potkávat víceméně při sto procentech výskytů, bude hlavně nepříjemné svědění. Pokud se svědění pravidelně opakuje, snažte se svoje intimní partie pravidelně kontrolovat i pohledem. Zarudnutí ve spojení se svěděním pak jasně znamená, že je kvasinková infekce nejspíš právě u vás.

Pokud jste mladá, tak se rozhodně nebojte. Není důvod mít jakékoliv obavy o zdraví nebo dokonce stud. Ideálně podobné problémy konzultujte s rodiči nebo gynekologem, protože podobné příznaky mohou mít i jiné, mnohem vážnější, onemocnění.

V pokročilé fázi přichází i nepříjemný výtok

Pokud je infekce v pokročilé fázi, tak poté může přijít i výtok. Nejen kvasinková infekce, ale i vaginální mykóza se dá podle podobného výtoku poznat. Oproti klasickému výtoku, který je přirozenou funkcí intimních partií ženy, si můžete všimnout zabarvení.

To bývá do žluta, někdy dokonce do zelena. Neděste se ale, nemá to nic společného s hnisavým zánětem, který je jinak vážnější. K tomu se přidává i fakt, že má výtok typický pach připomínající vzdáleně rybinu. V této fázi je ideální okamžitě kontaktovat gynekologa, který vám předepíše léčbu.

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled