- Komerční sdělení -zpravy

Už se nemusíte nikdy pohádat. Stačí si osvojit desetiletími osvědčenou techniku

V praxi stojí na čtyřech pilířích.

Někdy v létě v roce 1943 se Marshall B. Rosenberg začal zabývat dvěma otázkami: Co nás odvádí od naší přirozené schopnosti vcítit se do druhých a vede k násilnému či k vykořisťující zacházení? A naopak, což umožňuje některým lidem zachovat si schopnost vcítění se i za nejtěžších okolností?

Donutily ho k tomu tehdejší rasové nepokoje v Detroitu, kde žil, a také bitva od spolužáků, kterou dostal jen proto, že byl Žid.

Někde tam se zrodil počátek jeho psychologické a edukátorskej kariéry – v rámci ní se proslavil zejména tím, že vyvinul přístup takzvané nenásilné komunikace.

Jejím cílem je u lidí podporovat partnerství a řešit mezi nimi konflikty – jak ve vztazích, tak i ve společnosti jako takové. Tento princip přitom zkoumal více než 40 let a své poznatky úspěšně uplatnil v mnoha oblastech.

„Například při ozbrojených konfliktech znepřátelených kmenů v Rwandě, ve válečných oblastech na Balkáně nebo v Afghánistánu. Zda s ním pracovali manažeři, policisté, lékaři, advokáti, děti, učitelé nebo rodiče, nehrálo žádnou roli. Metoda nenásilné komunikace je zcela univerzální a použitelná iv nejtěžších podmínkách, „píší v knize Umění úspěšné komunikace (2013) Andreas Basu a Liane Faustová.

Co je cílem nenásilné komunikace

Při vcítění se, o kterém Rosenberg tolik přemýšlel, hraje klíčovou roli jazyk a volba slov.

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled