- Komerční sdělení -zpravy

Nejmocnější ženy světa podle časopisu Forbes

Žebříčku dominuje Merkelová.

Časopis Forbes zveřejnil seznam nejmocnějších žen světa za rok 2020. Přestože prvním příčkám dominují političky a generální ředitelky nadnárodních společností, celkově jde o poměrně pestrý žebříček. Tvoří ho ženy z 30 zemí světa, přičemž zastoupení má podruhé i Slovensko.

Žebříček už podesáté vede německá kancléřka Angela Merkelová. Politická vůdkyně se za 17 let, co magazín seznam zveřejňuje, dostala do seznamu již patnáctkrát.

Prezidentku Zuzanu Čaputovú Forbes umístil na 83. příčku. Tak jako loni, když se stala první ženou ze Slovenska, která se v žebříčku objevila, Forbes vyzdvihl její osobní vklad v boji proti korupci a mluví o ní jako o osamělém politickém hlase v moři demagogie.

Žebříček ovlivnila pandemie


Kromě Zuzany Čaputovej se v seznamu nachází dalších devět žen v pozici hlavy státu včetně tchajwanské prezidentky Cchaj Jing-wen, kterou magazín speciálně vyzdvihl pro její přístup v boji s pandemií koronavirus. Umístila se na 37. příčce.

Taiwan patří mezi země, které koronakrízu zvládají ukázkově.

V lednu země zavedla přísný program sledování kontaktů, jehož výsledkem je, že k dnešnímu dni má ostrov s 23 miliony obyvatel pouze minimální počet obětí. Situaci přitom velmi pomohla i jasná komunikace prezidentky Cchaj Jing-wen.

Forbes celkově citlivě reflektoval situaci kolem celosvětové pandemie a vyzdvihl ženy, které efektivně reagovaly na tuto globální výzvu. Jde například o premiérku Nového Zélandu Jacinda Ardernovú (32. místo) a premiérku Norska Ernu Solbergovú (52. místo).

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled