- Komerční sdělení -zpravy

Mé děti si pohádku, ve které hraji, nechtějí pustit

Hraje najzápornejšiu postavu vánoční pohádky.

Před šestnácti lety ji pro film objevil český režisér Filip Renč, postava mladé novinářky, jejíž jí o generaci starší milenec píše odkazy na vozy metra v románu pro ženy, ji proslavila.

Hrála sice iv několika dalších filmech, ale diváci ji spíše sledují v seriálech. Za posledních sedm let ZUZANA Kanócz porodila tři děti, ale z obrazu nezmizela. Na Vánoce ji uvidíme v další nové pohádce z produkce RTVS.

Na Štědrý večer vás uvidíme v nové pohádce O léčivé vodě. Je to vaše první pohádka, vaše postava však není žádná dobrá víla, ale spíše záporná. Jak byste ji popsali?

Ano, je to najzápornejšia postava celé pohádky. Je pomstychtivá, krutá, vypočítavá, falešná, mazaná, ublížením, nelítostná. A to už snad i stačí. Ale dokáže být i velmi milá, zábavná, pozorná, vždy za tím však třeba něco hledat, nějaký její podlý úmysl.

Jak se vám hrála?

Velmi jsem si ji užila. Bavila mě.

Máte v ní krásný kostým, věděli byste si představit žít v době, kdy ženy chodili v takových krinolínách? Líbilo by se vám to?

Ano, kostýmy jsou přenádherné! I ty jsem si užila, i se vší nepohodlí honosných rób a stažených korzetů, které k tomu patří.

Chvílemi to bylo trošku náročnější, ty šaty neváží málo a stát v nich celý den, neboť sedat si v nich nemůžete kamkoliv a také aby se nepomačkaly, tak to dalo zabrat.

Je skvělé, že si díky svému povolání mohu vyzkoušet i tyto krásné věci, ale v nynějším každodenním životě bych je raději nechala na věšáku.

Máte ráda pohádky?

Ano, samozřejmě.

Jaké jsou vaše oblíbené vánoční?

Moje nejoblíbenější je Perinbaba a S tebou mě baví svět, i když to pohádka není, ale patří k mým Vánocům.

Máte tři děti, díváte s nimi pohádky? Čtete jim?

Zatím spíše čteme. Hrané pohádky velmi nechtějí dívat a z kreslených také musíme selektovat. Velmi rychle a intenzivně se rozlítostňují, když je něco smutné nebo se někomu ubližuje. Nebo se také umí velmi bát. Takže i když jim nějakou zapneme, že už by si to snad mohli podívat, po několika minutách ji vypínají.

Umí se dohodnout, co budou dívat a co se bude číst?

Samozřejmě, stává se, že se ne vždy shodnou na knize, ale vždy se nějak dohodnou a rádi si vyslechnou i pohádku toho druhého. Mají rádi Pipi dlouhou punčochu, příběhy milé surikaty Tafiti, knížku Justínka a asistenční jednorožec, Malého prince. Na DVD rádi dívají samozřejmě Ledové království a Jak zkrotit draka. Moje oblíbená je Vaiano, ale tu sami nechtějí dívat, musím při nich sedět. Bojí se.

Zuzana Kanócz v pohádce O léčivé vodě (zdroj: Trigon Production)
Podíváte si s nimi na Vánoce pohádku, ve které hrajete?

Už jsem se o tom s nimi mluvila a vypadá to tak, že to nechtějí vidět. Zcela chápu. Podívají si ji, když budou větší. Nebo možná vůbec, i to je možné a nepřekáží mi to.

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled