- Komerční sdělení -zpravy

Je šance, že najdu práci, která mě bude bavit?

V práci člověk stráví velikou část svého života. Je proto důležité si vybrat správný obor, aby vás vaše práce bavila a naplňovala. Není nic lepšího, než když se vám podaří spojit práci se svou zálibou a nebude tak práci brát jako nepříjemnou povinnost. Před výběrem práce proto zkuste zjistit, jaký je váš potenciál, abyste věděli, kde budete mít největší možnost uplatnění. Tipy a zkušenosti jsme získali od společnosti 123jobs Media, známého provozovatele náborových aplikací 123jobs.cz a Abecedaprace.cz.

Práce nemusí být jen nepříjemná

Rozdíl mezi prací a zábavou se nachází až ve světě dospělých. Když se podíváte na děti, znají jen hru a zábavu. To až rodiče jim později vtiskli pohled na práci jako na něco nepříjemného, co je potřeba udělat, než se můžeme vrátit zpět ke svým zálibám. Jak je ale vidět, je tento pohled uměle vytvořený a je tedy možné mít práci spojenou se zábavou a nevnímat ji jako něco nepříjemného, co je nutné se zatnutými zuby přetrpět.

Vycházejte z toho, kdo vlastně jste

Každý z nás má jinak nastavené myšlení, proces rozhodování a práci s informacemi. Formuje se to během našeho celého života, ale nejvíce v dětství. Podobně náš mozek pracuje i s emocemi, které vychází z emočních programů, jež jsme si v dětství osvojili. Z toho vyplývá, že je každý z nás jedinečný, a to svou osobností, schopnostmi i zaměřením. A nejlepší na tom všem je, že talent je ve společnosti rozdělen tak, že pro každou potřebu existuje někdo, kdo má specifické vlohy ostatním tuto potřebu splnit.

Jak poznat svůj talent?

Občas je ale těžké si uvědomit, jaký je zrovna ten váš talent. Co je to, v čem jste opravdu dobří. Můžete se zkusit zamyslet nad tím, co vás bavilo, když jste byli malí, mnohdy se totiž takhle naše talenty projevují už v dětství. Vzpomeňte si, při kterých činnostech se dostanete do takzvaného stavu flow – tedy stavu, kdy zapomenete na svět kolem sebe, věnujete se jen aktuální činnosti a pak si s překvapením o několik desítek minut až hodin později uvědomíte, že máte vlastně hlad. A pokud vám ani tyto rady nepomohou, nesmutněte. Můžete si zkusit vyplnit speciální talentové testy nebo profesní testy, které vám poradí, ve kterých oborech byste mohli být nejspokojenější.

Atraktivní nabídky inzerce práce a brigád najdete na portálech 123jobs.cz a Abecedaprace.cz. Portály jsou dostupné on-line 24/7 a jejich nabídky se zobrazují i v největším českém vyhledávači práce Jobsi.cz.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled