- Komerční sdělení -zpravy

I žena může uspět v podnikání. Tipy, jak si to usnadnit

Podnikání není pro bábovky. Člověk musí mít ostré lokty, jinak ho konkurence sežere. V podstatě by se dalo říct – nic pro křehkou ženu. Ve skutečnosti však mnohé dámy šlapají na paty těm nejúspěšnějším mužům. A mnohé je dokonce v mnoha ohledech předčí. Jaký je jejich tajný recept? Určitě se drží následujících nepsaných pravidel. Dělejte to také a úspěch se zaručeně dostaví.

Stanovte si jasný cíl

Anebo cíle. Klidně jich může být více, pokud nebudete muset focus tříštit příliš mnoha směry. V každém případě je důležité vědět, za čím kráčíte. Konkrétní, hmatatelné mety vám umožní posunout podnikání tam, kde ho chcete mít. Zní to jako banalita, ale spousta podnikatelek vlastně ani netuší, jakým směrem chtějí svůj byznys směřovat. Proto trčí na místě, zatímco konkurence sprintuje k cílové pásce.

Bojujte za sebe

Kdyby každá žena dostala za svou pracovitost a schopnosti adekvátní odměnu, bylo by mnohem více milionářek. Bohužel – svět funguje jinak a podnikání jakbysmet. Naučte se proto bojovat sama za sebe a nebojte si říct o to, na co máte právo. Někdy se vám to nepodaří, ale i tak bude šance mnohem větší, než kdybyste ze své komfortní zóny nikdy nevystoupila.

Nepodceňujte komunikaci s klienty

Spoléhat se pouze na svůj přirozený půvab by bylo poněkud krátkozraké. Pořiďte si kvalitní CRM řešení a evidujte veškerou komunikaci, jakožto i ostatní důležitá klientská data na jednom místě. Takzvané „céeremko“ vám stejně dobře poslouží i jako software pro řízení projektů. Takže zabijete dvě mouchy jednou ranou. Dobrou volbou je například český eWay-CRM. V základu je zdarma a drahý není ani v plné verzi.

Utrácejte s rozvahou

Možná by se spíše slušelo napsat „investujte s rozvahou“, protože utrácení a podnikání k sobě nejdou vůbec. Ale ať už to nazvete jakkoliv, rozumné hospodaření je jedním z hlavních pilířů každého podnikání. Takže než novou kabelku – raději další marketingovou kampaň.

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled