- Komerční sdělení -zpravy

Vlasy jako z časopisu

Toužíte po krásných, lesklých a silných vlasech? Vyzkoušely jste už spousty šamponů, kondicionérů a dalších přípravků na vlasy a přesto stále vypadávají, třepí se a pozbývají onen kýžený vzhled? A vyzkoušely jste už sílu arganového oleje?

Arganovému oleji je přezdíváno „tekuté zlato“ zcela oprávněně. Jeho původ je v Maroku, kde se lisuje za studena z nepražených pecek argánie trnité. Jeho obyvatelky jej objevily již před dávnými lety a od té doby na něj dají dopustit. Využívají ho mnoha způsoby. Kromě vlasů jej používají také na pleť, pokožku, řasy nebo obočí.

Co obsahuje arganový olej

Blahodárně působící arganový olej obsahuje vitaminy A, E a F, dále látky, které působí antioxidačně a také esenciální mastné kyseliny. Díky těmto obsaženým látkám má arganový olej hydratační schopnosti, regeneruje pokožku, zmírňuje vznik vrásek a pleti dodává lesk a elasticitu. Pomáhá předcházet vzniku suchých lupů, podporuje růst vlasů a jejich vypadávání, dodává lesk vlasům a omezuje třepení konečků.

Využití arganového oleje na vlasy

Arganový olej je možné aplikovat na suché i na mokré vlasy, jeho účinky jsou tím viditelnější, čím déle necháte arganový olej na vlasy a pokožku hlavy působit. Buď jej můžete aplikovat na navlhčené vlasy a po hodině jej pečlivě umýt tak, aby vlasy nezůstaly mastné, nebo jej můžete nechat působit po celou noc. V tomto případě však doporučujeme vlasy zabalit do ručníku, druhý ručník pak umístěte na polštář, aby se neumastil. Arganový olej je možné využít i jako stylingový přípravek. Po umytí vlasů aplikujte přiměřené množství oleje do dlaní a rovnoměrně jej rozetřete do celých délek vlasů.

Dávkování

Arganový olej, stejně tak jako ostatní oleje, je mastný. Dávkujte tedy podle délky vašich vlasů. Nejprve použijte spíše menší množství oleje (5 kapek) a sledujte, zda je to pro vaše vlasy dostatek. Pokud máte vlasy dlouhé a husté, na první dávku aplikujte cca 10 kapek.

zeny
- Reklama -pr clanek

Mohlo by Vás zajímat

Redakční přehled